PRZESYŁANIE OBRAZU NA INNE URZĄDZENIE(a)

 Tablet (lub smartfon)  jest "jednoosobowy": śledzenie obrazu przez większą liczbę osób nie jest wygodne. Trzeba zatem móc przesłać z niego obraz do projektora, monitora albo do innych tabletów. jak to zrobić dobrze? 

Do transmisji przez WiFi są potrzebne specjalizowane odbiorniki (MiraCast, EZcast, ChromeCast) oddzielnie dokupione lub wbudowane w telewizor/projektor.
Dotyczy tylko urządzeń posiadających wyjścia wideo oddzielne (mini HDMI, micro HDMI, koncentrycze 3,5 mm) lub zintegrowane ze złączem microUSB (MHL, SlimPort).
Do przekazywania obrazu jest tu niezbędnY WIZUALIZER. Jest on systemem wyposażonym w kamerę "obserwującą" obiekt (tu: ekran tabletu lub smartfonu). Ponieważ wizualizer jest jednym z najbardziej użytecznych edukacyjnie urządzeń obrazujących, warto go mieć także do wielu innych zastosowan.

PONIŻEJ - PORÓWNANIE CECH WW. TRZECH GRUP ROZWIĄZAŃ

Bezprzewodowe przekazywanie obrazu [T-E], [T-T]

Brzmi zachęcająco, jednak bezprzewodowe przesyłanie obrazu ma kilka wad:

Przewodowe przekazywanie obrazu [T-E]

Pozornie proste, pewne i tanie. Możliwe problemy, to

Przekazywanie obrazu przez kamerę wizualizera [T-E]

Rozwiązanie technologicznie proste, bardzo uniwersalne. Jego kluczową zaletą jest możliwość pracy z wieloma różnymi urządzeniami (np. uczniowie mogą bez przeszkód demonstrować grupie obraz z własnych urządzeń).  

Wady tego rozwiązania:

Skąd - dokąd?


(istnieją rozwiązania ukierunkowane na wyświetlanie wideo lub na przesyłanie pełnorozdzielczych obrazów statycznych - np. prezentacji PP oraz rozwiązania uniwersalne),
(tu podobnie istnieją różne podejścia zależnie od wymagań wobec przesyłanych treści)
(nauczyciel - uczniowie, zamiast projektora),
(w tym współdzielenie ekranu w grupie)

Komputer: PC lub laptop

Ekran: projektor, TV, monitor wielkoekranowy, tablica aktywna etc.