Nowe Witryny Google

Poradnik obsługi Nowych Witryn Google - w budowie

Nowa wersja Witryn Google jest bardzo interesująca z punktu widzenia edukacyjnego. Pozwala powiem w bardzo prosty sposób tworzyć rozbudowane i estetyczne strony internetowe. Witryny Google są ściśle zintegrowane z pakietem usług G-Suite (Dysk Google, Kalendarz, YouTube) dzięki czemu współpraca między tymi serwisami jest bardzo wygodna.

Test różnych sposobów osadzania tabel. Należy obejrzeć efekty na trzech rodzajach urządzeń: PC, tablet, smartfon.
Różne sposoby osadzania w stronach Witryn Google grafik, serii grafik oraz galerii sekwencyjnych i albumów. Wszystkie z przykładami praktycznymi dla sprawdzenia działania.
Różne sposoby osadzania w stronach Witryn Google filmików wideo oraz plikow dźwiękowych do odtwarzania online (na stronie). Wszystkie z przykładami praktycznymi dla sprawdzenia działania.
Osadzanie obiektów (plików) z Dysku Google jest łatwe, świetnie działa i... jest przyczyną nagminnego błędu, który uniemożliwia korzystanie z "udostępnionych" zasobów. Tu znajdziesz i źródło problemu, i skuteczne rozwiązanie.
Seria ośmiu (obecnie) filmików (działania na ekranie z głosem lektora) o czasie trwania rzędu 2..8 minut. Każdy z nich objaśnia inny element tworzenia i edycji Nowych Witryn Google. Autorem serii jest Piotr Szlagor.

Polecane źródła zewnętrzne:

Tylko dla tych, którzy jeszcze uzywają gdzieś klasycznej witryny Google sprzed paru lat i decydują się na konwersję do nowej wersji Witryn.