kahoot! - zamień nudę w radość

Wysokomotywacyjny system tworzenia quizów o wysokiej motywacyjności. Wzór dobrze zaprojektowanego pedagogicznie systemu gamifikacji nudy.

Witryna KAHOOT!: kahoot.it

Jak korzystać z Kahoot!'a (w skrócie)

    • Nauczyciel musi mieć konto (bezpłatne) w getkahoot.com

    • Nauczyciel sam tworzy quiz lub korzysta z dostępnego publicznie

    • Nauczyciel wyświetla na dużym ekranie quiz (to tam widać kod PIN dostępu do quizu, kolejne pytania i odpowiedzi, wyniki cząstkowe etc.).

    • Uczniowie nie muszą mieć kont. Przyłączają się do udziału w quizie albo korzystając z aplikacji dla smartfonów/tabletów (zalecane), albo wchodząc na stronę kahoot.it

    • Nauczyciel pokazuje uczniom kod PIN, oni wpisują PIN oraz podają własne imię lub inny ustalony wcześniej identyfikator (uwaga, nowość: nauczyciel może odrzucić uczestnika, który podał nieodpowiedni lub oszukańczy identyfikator - zobacz jak [ang.])

Brać udział w grze można za pomocą smartfonów i tabletów (apki dla Androida i dla iOS - zalecane), ale także z PC lub laptopów (przez WWW). Quizy przygotowuje się i wyświetla tylko na stronie WWW.

Nauczycielka pisze:

Aplikacja Kahoot zawładnęła moją szkołą. Pierwsze zajęcia z języka polskiego, później propozycja uczniów, czy można tak na innych przedmiotach. Oczywiście ruszyła lawina zadań z matematyki - tworzą sami, a kolejny krok - wielki turniej, już w poniedziałek, jak wrócimy z wycieczki. :)

Znowu udało się przekazać bakcyla młodzieży.

Vid. 1. Dzieci z "tabletowej klasy" podczas rozwiązywania Quizu z Kahoot!.

Polecane źródła: