3. Zakupowa lista w edukacyjnej odsłonie

Aplikacja "Lista" własnej roboty (Joanny Apanasewicz) dla mobilnych urządzeń - w akcji.

Photo: Brad Flicking, flickr.com, CC BY 2.0

Potrzebujesz

  • App Inventor, narzędzie, które pozwala tworzyć aplikacje na Androida.

  • Ewentualnie wypróbuj moją aplikację Lista (trzeba ją pobrać do tabletu i zainstalować).

Galeria 1. Lista zakupowa podczas zajęć.

Moja pierwsza aplikacja

Będąc na konferencji K@SSK w Nowym Tomyślu stworzyłam w App Inventorze swoją pierwszą aplikację o nazwie Lista. Aplikacja jest bardo prosta i jej działanie polega na wpisywaniu wyrazów, które tworzą listę (np. listę zakupów lub listę rzeczy do zrobienia). Po wykonaniu danej czynności lub kupieniu produktu usuwamy element z listy dotykając go palcem. Aplikacja jest dostępna do pobrania tutaj.

Joanna Apanasewicz

Zabawa w klasie

Pomyślałam, że aplikację można wykorzystać edukacyjnie i wymyśliłam następujące zadanie. Każdy uczeń dostał "Świerszczyk" i miał w nim wyszukać 5 wyrazów, które zapisał na liście. Następnie dał swój tablet i czasopismo koledze, który miał znaleźć te wyrazy i podkreślić na kolorowo, a w aplikacji odznaczał je jako znalezione. Jutro zadanie powtórzymy z wyrazami z trudnościami ortograficznymi. Potem dzieci będą układać zdania lub opowiadanie z wyrazami z listy.

Dzieciaki niekoniecznie muszą korzystać tylko z aplikacji zaprojektowanych specjalnie dla nich. Zaawansowane aplikacje nie przerażają ich i nie powinny przerażać także nas.