G-LEarning

Usługi Google stanowią potężny pakiet bezpłatnych narzędzi o ogromnym potencjale edukacyjnym.

Google dostarcza potężnego zestawu nowoczesnych, bezpłatnych narzędzi i usług do prowadzenia i wspomagania nauczania, uczenia się, współpracy grupowej i komunikacji. Zdecydowana większość z nich znakomicie współpracuje z urządzeniami mobilnymi, a jednocześnie można je wygodnie obsługiwać z komputerów stacjonarnych i przenośnych o dowolnych systemach operacyjnych  - w przeglądarce WWW. 

Dysk Google, to:1. Dysk online (kilkanaście GB), który pozwala na przechowywanie i udostępnianie dowolnych plików.2. Zintegrowany pakiet aplikacji online (dokumenty, arkusze, prezentacje, ankiety etc.).3. Możliwość współpracy grupowej online o bardzo wysokim poziomie użyteczności praktycznej.   
Niniejszy serwis jest budowany właśnie w oparciu o Nowe Witryny Google. Są nowoczesne, łatwe w użyciu, znakomicie działają na urządzeniach o różnych ekranach od smartfonu poprzez tablet aż do PC.  Nowe Witryny Google są we wczesnej fazie rozwoju (2018) więc ich mozliwosci i obsuga będzie się szybko zmieniać, jednak w tym dziale zamieszczam pewne istotne rady i sposoby wynikające z doświadczeń wasnych podczas tworzenia niniejszego portalu.

clasroom.google.com

Uwaga: ten adres działa tylko dla zalogowanych w przeglądarce osób.
Platforma "e-learningowa" prosta w obsłudze i administrowaniu (nie wymaga opieki informatyka) oparta w dużej mierze o narzędzia Dysku Google online. Bezterminowo bezpłatna dla wszystkich szkół.
Przegląd wybranych możliwości YouTube i garść "sposobików" (tzw. Tips&Tricks).
Blogger Google (blogger.com) - jest niebywale użytecznym, bezpłatnym, przyjaznym i łatwym w obsłudze systemem tworzenia stron WWW, blogów, tablic ogłoszeniowych etc. Tu znajdziesz przewodnik (do przeglądania online lub pobrania).

ORAZ:

Google Custom Search pozwala skonfigurować i dodać do dowolnej strony wyszukiwarkę o pożądanych parametrach i wyglądzie.
c.d.n.