szybkie przewodniki HOJNACKIEGO

nowe technologie, multimedia i zdalne nauczanie

Szybkie przewodniki w formatach dukumentów tekstowych online. Do korzystania online, pobrania jako dokumenty lub e-booki lub do wydrukowania. Aktualizowane regularnie (warto wracać po nowe wersje!). Autor: L. Hojnacki, licencja: CC-BY-SA-4.0 

Jak zorganizować stanowisko pracy do zdalnych lekcji, wykładów i spotkań wideo? Sprzęt, wyposażenie, organizacja pracy, przydatne narzędzia, rady i sposoby. Z przykładami dla Google Meet z pakietu Google Workspace, dawniej: G-Suite Dla Edukacji (ale przydatny dla wszystkich).
Edycja materiału wideo bez inwestycji w drogie oprogramowanie oraz stoły montażowe? Oczywiście. Można wybierać między prostymi, intuicyjnymi rozwiązaniami oraz profesjonalnymi pakietami, które słuzyły przy prawdziwych produkcjach "hollyłódzkich". 
Smartfon jako dyktafon, stół realizacyjny, stacja nadawcza etc.? To jest całkiem wykonalne.Profesjonalne studio dźwiękowe na starym sprzęcie i z wyposażeniem za grosze? Oczywiście, że tak
Nie, tu nie ma i nie będzie ani płatnych aplikacji, ani bezpłatnych "tradycyjnych" edytorów uniwersalnych w type GIMPa i Paint.Neta.
Szukamy mniej tradycyjnych, a dzięki temu użytecznych w różnych warunkach rozwiązań: sensownych apek dla smartfonów i tabletow, aplikacji działających wprost w przeglądarce, aplikacji opartych o AI etc. Oczywiście bezpłatnych.
Licencje:  treści autorskie niniejszego serwisu, za wyjątkiem materiałów oddzielnie oznaczonych, są objęte licencją Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe. Obrazy tła w nagłówkach stron, z wyjątkiem oddzielnie oznaczonych, są objęte licencją Public Domain (CC0).