PROGRAMOWANIE - KODOWANIE Z NAJMŁODSZYMI

.

Photo: Brad Flicking, flickr.com, CC BY 2.0

Często zadawane pytania

  • Jaki język programowania na początek? Możliwe, że żaden. Warto (ale nie musisz!) zaczynać od aktywności wcale nie wymagajacych używania jakiegokolwiek języka programowania. Przydadzą się specjalne plansze, maty etc. do zabaw logicznych, a także apki. Więcej informacji znajdziesz w Przewodniku: L. Hojnacki, Technologie informacyjne i komunikacyjne oraz programowanie. Przewodnik dla nauczycieli pierwszego etapu edukacyjnego. Przewodnik jest bezpłatnie dostępny pod skrótowym adresem: bit.ly/wczesnoszkolne

  • "Słyszała/em, ze najlepszym językiem programowania pierwszego kontaktu jest LOGO, czy tak?" Nie! LOGO ma aż pięćdziesiąt lat. W dziedzinach technologii, programowania, podejścia do jego nauczania, jest to produkt o znaczeniu raczej już tylko historycznym. Jego wartość edukacyjna jest stosunkowo znacznie niższa niż znacznie nowszych (nie tylko technologicznie, ale i koncepcyjnie) produktów wątpliwa, zaś jako języka pierwszego kontaktu wręcz nie wolno go używać (zgodnie z aktualną podstawą programową zaczynać należy koniecznie od języka wizualnego i jest to słuszne podejście (LOGO nie zalicza się do tej kategorii języków).

  • c.d.n.

Skorzystaj z bezpłatnego przewodnika dla nauczycieli (i rodziców)

Ilustrowany przewodnik po najnowszych i najprzyjaźniejszych rozwiązaniach technologicznych i metodycznych zapewniajacych możliwość nowoczesnej i motywacyjnej realizacji najnowszej podstawy programowej. Dostępny online: goo.gl/zVUhif , inny skrót adresu: bit.ly/wczesnoszkolne (pod tym adresem istnieje możliwość korzystania z dokumentu online lub pobrania przewodnika w formatach m.in. PDF i EPUB). Przewodnik jest okresowo aktualizowany.