AUDIO, wideo, FILM

Dla tych, którzy:

- prowadzą zdalne nauczanie (z pomocą narzędzi telekonferencyjnych)- chcą dokumentować aktywności edukacyjne przy pomocy najprostszych środków;- chcą motywować uczniów do współpracy i rozwoju;- przygotowują filmy edukacyjne, amatorskie produkcje filmowe, w tym w ramach zajęć szkolnych i pozaszkolnych.- zajmują się edukacją filmową i jeszcze nie wierzą, że za pomocą smartfonów oraz osprzętu za grosze można wyprodukować profesjonalne filmy, w tym długometrażowe produkcje dla kina i wychować przyszłych profesjonalnych filmowców.

W tym dziale znajdziesz:

- materiały pomocnicze dla osób zajmujących się edukacją filmową;- pomysły na edukację wspomaganą różnymi technikami filmowymi, które swobodnie można stosować w szkole;- narzędzia przydatne, proste, powszechnie dostępne;- rady, jak budować studio nagraniowe bez dużych funduszy, jak wyposażyć stanowisko do pracy zdalnej (wideokonferencyjnej)- praktyczne rady i przykłady dobrych praktyk.

W tym dziale nie znajdziesz:

- bogatych repozytoriów oficjalnych nagrań edukacyjnych zatwierdzonych przez MEN, adresów bibliotek cyfrowych itd.,- instrukcji obsługi krok-po-kroku.
Dla szkolnej telewizji, radia etc.Do produkcji nauczycielskich i uczniowskich materiałów audio i wideoDo prowadzenia zdalnych spotkań i szkoleń wideo, zdalnych korepetycji, nauczania indywidualnego etc.
Filmuje człowiek, a nie kamera. Za pomocą sensownego smartfonu i tanich akcesoriów można produkować naprawdę profesjonalne materiały filmowe.
Co warto wiedzieć o formatach, rozdzielczościach etc.
Tylko bezpłatne i niskopłatne.
Filmy poklatkowe, timelapse oraz przykłady ich edukacyjnych zastosowań.
LipDub edukacyjny, wideolekcje online dla uczniów nieobecnych, zabawa w filmowców zamiast żmudnego "utrwalania materiału" etc.