Jak(Ie) wybrać urządzenie i akcesoria?

Ważne cechy tabletów, smartfonów i czytników e-booków. Przydatne akcesoria. Problemy, których nie znajdziesz w opisach urządzeń. 

Uwaga: dział w trakcie przenoszenia. Większość treści na razie jest dostępna w starym portalu.

Papier powoli ustępuje miejsca cyfrowym nośnikom. Czytniki e-booków i tablety są już powszechne w każdym hipermarkecie. Są też coraz powszechniejsze w domach i kieszeniach. Niniejszy dział zawiera materiały pomocnicze i dla twórców, i dla czytelników e-booków. 
Cechy i parametry istotne w różnych zastosowaniach edukacyjnych. Jak porównać ze sobą urządzenia mobilne? Na co zwracać uwagę planując zakupy? Jakie urządzenie do jakich zastosowań? 
Mało jeszcze rozpowszechniony w Polsce, lekkie laptopy z systemem Chrome OS są wręcz wymarzone do zastosowań szkolnych. Wbrew pozorom ich małe upowszechnienie nie pociąga za sobą żadnych kłopotów z obsługą. Z kilku przyczyn większość z nas wie o nich znacznie więcej niż myśli.
Wydatki nie zawsze się kończą wraz z zakupem samego tabletu. Czasem "oszczędność" rzędu 10 złotych może spowodować duże straty. Oto zestaw rad, jakie akcesoria warto kupić. 

PONIŻEJ: CO WYBRAĆ? 

Jakie urządzenia do różnych zastosowań (krótki przegląd)